Home » Przydatne porady » Czy mieszkania będą tanieć?

Poszukiwanie mieszkania w rozsądnej cenie to dzisiaj niemałe wyzwanie. Nic dziwnego, że wszyscy zastanawiamy się, czy w najbliższej przyszłości możemy liczyć na niższe ceny. Co ciekawe, prognozy podają, że wyższych cen nie powinniśmy się w najbliższym czasie spodziewać.

Niż, wyż i stagnacja

Jakkolwiek patrzeć, to właśnie demografia ma absolutnie decydujący wpływ na to, jak kształtują się ceny mieszkań w naszym kraju. Istotna jest tutaj informacja, że współczesne młode pokolenie jest tak naprawdę pierwszym, które będzie miało realną możliwość dziedziczenia użytecznych budynków, które nie będą, co tu dużo mówić, ruderami.

Zabudowa po Gierku

Chociaż wiele mówi się o tym, że bloki z wielkiej płyty nie przetrwają już długo, w praktyce są one w ciągle dobrym stanie. Podobnie jest zresztą z domami naszych dziadków. Czy to oznacza, że liczba mieszkań w kraju ustabilizuje się, a nowe lokale zaczną tanieć?

„Tego nie da się przewidzieć” – deweloper Katowice

Niestety, chociaż prognozy demograficzne są dość oczywiste i niestety pesymistyczne, to obecnie nie sposób przewidzieć jednego czynnika – imigracji. Zapytaliśmy jednego z właścicieli biura developerskiego, na co otrzymaliśmy odpowiedź: „na razie nie odczuwamy problemów” – deweloper Katowice.
Ogólnie rzecz biorąc, chociaż ceny mieszkań nie należą w tej chwili do najniższych, trzeba przyznać, że Polacy radzą sobie ze zdobyciem pieniędzy całkiem dobrze. Warto wiedzieć, że przyczyna leży poniekąd w jakości nowego budownictwa – bloki są naprawdę urodziwe, dlatego ceny nie należą do najniższych.

2 Replies to “Czy mieszkania będą tanieć?”

  1. MaciejMaciej pisze:

    Mieszkania będą tanieć, bo niedługo wszyscy młodzi wyjadą.

  2. DoMaciejMaciej pisze:

    Myślisz, że jak Ty wyjechałeś, to znaczy, że nikomu się tu nie podoba? Ja zostaję, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*