Home » Mieszkania » Czy warto zamieszkać na Śląsku?
Czy warto zamieszkać na Śląsku?

Czy warto zamieszkać na Śląsku?Pomimo upływu czasu wielu ludziom Śląsk nadal jednoznacznie kojarzy się z brudnym, przesiąkniętym przemysłem górniczo – hutniczym regionem. Jednak w ciągu ostatnich dwóch dekad województwo śląskie stało się nowoczesną aglomeracją, stwarzającą dobry klimat do układania sobie życia. Wielu ludzi przekonuje się o tym dopiero na własnej skórze, przyjeżdżając na Śląsk na studia, czy też w poszukiwaniu pracy. Po czym znaczna część tych niedowiarków wybiera województwo śląskie jako swoje miejsce na ziemi.

Gdzie najlepiej zamieszkać na Śląsku?

Województwo śląskie jest rozległą aglomeracją, w której skład wchodzi ponad 70 ośrodków posiadających prawa miejskie, zatem wybór potencjalnego miejsca zamieszkania jest ogromny. Każde z tych miast jest lokalnym ośrodkiem życia kulturalnego, naukowego i gospodarczego. W związku z tym na Śląsku nie mamy do czynienia z efektem centrum i prowincji.

Mikołów – moje miejsce na ziemi

Jednym z miast wartych uwagi jest Mikołów. Na terenie tego miasta nie brak placówek edukacyjnych takich, jak żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Mikołów może poszczycić się także dobrej jakości infrastrukturą i profesjonalną opieką medyczną w Szpitalu Powiatowym. Mieszkania na sprzedaż w Mikołowie będą idealnym rozwiązaniem dla rodzin poszukujących spokojnego miejsca, przyjaznego dzieciom.

Mieszkania na sprzedaż w Mikołowie

Mikołów nie jest dużym miastem, to też oferta nowych nieruchomości w tym miejscu nie jest zbyt duża. Jednak mieszkania na sprzedaż w Mikołowie mają bardzo atrakcyjne ceny, za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić od 3 do 4 tysięcy złotych.

One Reply to “Czy warto zamieszkać na Śląsku?”

  1. Igorrr pisze:

    Jestem studentem i pochodzę ze Śląska i tak mnie wkurza, jak słyszę ludzi narzekających na Śląsk (szczególnie tych przyjeżdżających tu na studiach z innych „cudownych” miejsc). To jest po prostu jakaś moda na nienawidzenie tego regionu. Jestem zajebisty, bo nie lubię Śląska, że nie wspomnę już o hejtach o Sosnowcu. ŻENADA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*