Home » Mieszkania » Czym jest umowa deweloperska
Czym jest umowa deweloperska

Czym jest umowa deweloperskaW dzisiejszych czasach mieszkania deweloperskie cieszą się sporą popularnością, mimo iż jak najbardziej oczywiste jest tutaj to, że ich zakup wiąże się z naprawdę ogromny wydatkiem, ponieważ jest to koszt sięgający kilkuset tysięcy złotych. Mimo wszystko każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu, a biorąc kredyt, ma szansę zrealizować takie marzenie. Takie mieszkania możemy nabywać już po ich wzniesieniu lub wcześniej, kiedy są jeszcze w trakcie budowy. Jeśli nabywamy mieszkanie, które jest już wybudowane, nie mamy co do niego żadnych wątpliwości, ponieważ widzimy co nabywamy. Nie jest to takie pewne, jeśli kupujemy mieszkania, które deweloper dopiero będzie wznosił. Z pewnością wielu klientów ma wówczas sporo obaw, czy nie stracą oni swoich pieniędzy, jeśli deweloper zbankrutuje.

Takie same obawy mają mieszkańcy niewielkiego Mikołowa na Śląsku. Oczywiście można w takiej sytuacji sprawdzić finanse dewelopera w Mikołowie, ale nie zawsze jest to gwarancja tego, że firma ma się dobrze. Dla wszystkich zainteresowanych takim mieszkaniem od dewelopera w Mikołowie mamy jednak dobrą wiadomość. Dziś pieniądze klientów chroni ustawa deweloperska.

Zabezpieczenie środków klienta

Najlepiej jest przez taką umowę rozumieć jako zabezpieczenie środków, które służą nabyciu takich mieszkań. Warto jest w tym miejscu zaznaczyć, że są one przetrzymywane na specjalnym rachunku bankowym. Dlatego też ich całość lub część, jeśli mamy do czynienia z kolejnymi etapami budowy nie trafią do dewelopera w Mikołowie od razu. W zasadzie nie ma się więc czego obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*