Home » Mieszkania » Deweloperzy na Śląsku a PZFD
Deweloperzy na Śląsku a PZFD

Deweloperzy na Śląsku a PZFDKażdy z nas marzy o własnym mieszkaniu, co oczywiście nie dziwi. Jeśli decydujemy się już na jego zakup, wybierać możemy pomiędzy mieszkaniami na rynku wtórnym a tymi, które były już przez kogoś użytkowane i należy do rynku pierwotnego. Jeśli przede wszystkim zależy nam na jakości, to oczywiste jest, że znacznie lepiej wypadają tutaj mieszkania na rynku deweloperskim. Dziś tych jest naprawdę mnóstwo, co jest zrozumiałe patrząc na to, jak wielu jest dziś deweloperów. Nie inaczej jest także na Śląsku. Należy bowiem zauważyć, że deweloperów na Śląsku jest mnóstwo. Jednakże jak sprawdzić, czy dany deweloper na Śląsku prowadzi w pełni sprawdzony i legalny biznes? Na pewno na uwagę zasługuje tutaj przynależność do PZFD.

Polski Związek Firm Deweloperskich

Otóż PZFD to nic innego jak Polski Związek Firm Deweloperskich. Co to za instytucja? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że każdy deweloper, który chce należeć do tego związku, musi mieć przynajmniej dwa lata doświadczenia w tego typu inwestycjach oraz przestrzegać Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach pomiędzy klientem a deweloperem. Dlatego też developerzy, którzy znajdują się w Polskim Związku Firm Deweloperskich, na pewno nas nie oszukają.

Zatem wydaje się, że jak najbardziej warto jest sprawdzić, czy dany deweloper na Śląsku, od którego mamy zamiar zakupić mieszkanie jest zrzeszony w takiej instytucji. Oczywiście te, których tu nie ma nie muszą stosować nielegalnych sztuczek w sprzedaży mieszkania, ale na pewno mogą. Przynależność do niej dewelopera na Śląsku jest natomiast swego rodzaju gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*