Home » Mieszkania » Jak bronić się przed oszustwem deweloperów w Katowicach?
Jak bronić się przed oszustwem deweloperów w Katowicach?

Katowice to duże miasto, na którego terenie w każdym momencie prowadzone są inwestycje deweloperskie, które zresztą pośród mieszkańców Katowic cieszą się wielkim zainteresowaniem. Mimo tego, że o kredyty hipoteczne jest dziś bowiem coraz trudniej, rynek nowych mieszkań jest bardzo popularny i raczej nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić. Warto jest zauważyć, że jednak nie każdy deweloper jest w stosunku do klienta szczery. Nieraz bywa, że w trakcie trwania realizacji inwestycji ten upada. Czy mamy się wobec tego czego obawiać?

Umowa deweloperska

Wydaje się, że dziś nie jest to już tak duży problem, jak miało to miejsce przed rokiem 2012. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że obecnie deweloperów w Katowicach wiąże umowa deweloperska. Co to oznacza dla nich i dla samych klientów w praktyce? Przede wszystkim to, że deweloper w Katowicach musi podpisać z jednym z banków umowę i założyć w nim rachunek powierniczy. To właśnie na niego klienci wpłacają pieniądze za mieszkania, a te są wypłacane deweloperowi dopiero po przekazaniu kluczy do mieszkania do rąk klienta lub przeprowadzeniu określonego etapu inwestycji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z punktu widzenia klienta. Jednak przed oszustwem ze strony dewelopera w Katowicach i zresztą nie tylko można bronić się na wiele innych sposobów.

Na pewno przed wyborem dewelopera warto sprawdzić jego sytuację finansową, z czym dziś większego problemu nie będzie. Tak samo, jak i z przeczytaniem na jego temat opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*