Home » Przydatne porady » Jak kupić mieszkanie? Praktyczny poradnik

Decyzja podjęta i już wiesz, że chcesz kupić w końcu swoje własne i wymarzone mieszkanie? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów tej procedury, abyś mógł bez problemów już niebawem odbierać klucze i cieszyć się własnym lokum.

Nie jest tak naprawdę ważne, czy kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego, czy też nowe, bo zawsze należy zachowywać taką samą ostrożność. Chodzi przecież o to, abyś możliwie jak najlepiej zainwestował swoje ciężko zarobione pieniądze.

keys-452889_1280Jeśli zamierzasz kupować mieszkanie od dewelopera, to warto się najpierw upewnić, czy na pewno posiada on wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę i czy jest godny zaufania. Najlepiej sprawdzić wcześniej w sieci opinie na jego temat, czy nigdy nie było problemów itd. Niestety obecnie często się zdarza, że ktoś bierze pieniądze za mieszkanie i potem tyle go widziano, a Ty zostaniesz na lodzie, bo bez mieszkania i swoich oszczędności.

Zanim podpiszesz umowę upewnij się, czy na pewno wszystko z mieszkaniem jest w porządku. Zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia czy niedoróbki, bowiem kiedy podpiszesz umowę będzie już za późno. Koniecznie więc obejrzyj lokum przed zakupem, na spokojnie przeanalizuj wszystko i jeszcze raz się zastanów, czy na pewno tego właśnie chcesz.

Kolejna sprawa, to uważne czytanie umowy kupna. Tutaj absolutnie nie ma miejsca na emocje, ale należy do tego podejść jak najbardziej na spokojnie i najlepiej dać do sprawdzenia jakiemuś prawnikowi. Jeśli decydujesz się wpłacić zaliczkę, to oczywiście podpisujesz umowę przedwstępną i generalnie zawsze się tak robi.

To są oczywiście podstawowe porady, niemniej jednak warto je przestrzegać. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie popadać w skrajną radość z zakupu, bowiem emocje potrafią być naprawdę złym doradcą w takich sprawach.

2 Replies to “Jak kupić mieszkanie? Praktyczny poradnik”

  1. Daria pisze:

    Z tym czytaniem umów to niestety prawda, najlepiej oddać prawnikowi i zapłacić mu, bo wtedy masz pewność, że jest ok.

  2. Konrad pisze:

    No cóż, wiele osób jest tak zaaferowanych kupowaniem, że zapominają o środkach bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*