Home » Wystrój wnętrza » Jak urządzić łazienkę

Obecnie już nikt nie chce posiadać nudnych pomieszczeń w domu, dlatego tez każdy decyduje się na nowoczesne urządzanie wnętrz. Dzisiaj zajmiemy się łazienką, bowiem jest to jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w domu i warto odpowiednio zadbać o jego wystrój.

bathroom-437210_1280W tym roku jednym z głównych trendów jest wykorzystanie kamienia oraz drewna, z których można stworzyć naprawdę piękne połączenie. Dodatkowo korzystamy z inspiracji naturą i przyrodą. Oczywiście do tej pory również pojawiały się drewniane dodatki, czy też obudowywanie wanny, niemniej jednak w tym roku ma się to jeszcze bardziej zmienić na plus.

Warto w łazience umieścić jasne meble, które połączone z ciepłymi kolorami na ścianach dadzą świetne efekty. Dodatkowo można jeszcze w łazience użyć roślin, niemniej jednak tutaj już należy poświęcić nieco więcej uwagi na ich właściwe dopasowanie. Efekt jest bardzo dobry.

W przypadku nowoczesnych łazienek na pierwszym miejscu jest funkcjonalność. Chodzi o to, żeby można z niej było jak najwygodniej korzystać i cieszyć się każdą chwilą spędzoną w wannie. Co więcej, przyczynia się to również do zmniejszenia zużycia wody oraz energii. Warto zauważyć, iż stosunkowo od niedawna coraz bardziej popularne staję się bidety, jak i również deski z antybakteryjną powłoką.bathroom-407859_1280

Oświetlenie Led należy do kolejnego trendu, który wchodzi z dość dużym impetem. Bierze się to przede wszystkim z tego, że żarówki Led zużywają mało energii, a dają naprawdę sporo światła i przyjemnie wyglądają. Można z nich stworzyć naprawdę śliczne kompozycje.

Już teraz coraz większym bohaterem nowoczesnych łazienek jest wolnostojąca wanna. Umiejscowione przeważnie na środku łazienki wanny zwracają uwagę i budują bardzo ładne wnętrz, szczególnie w połączeniu z innymi dodatkami.

2 Replies to “Jak urządzić łazienkę”

  1. Paulina pisze:

    Najlepiej nie przesadzać z dodatkami. Łazienka powinna być prosta i bez zbędnych pierdółek, które bardziej przeszkadzają.

  2. Aśka pisze:

    Kwiaty? Nie za bardzo mi się to widzi, ale być może komuś pasuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*