Home » Mieszkania » Kilka kroków do wymarzonego mieszkania
Kilka kroków do wymarzonego mieszkania

Kilka kroków do wymarzonego mieszkaniaKażdy z nas marzy o tym, aby się usamodzielnić i w końcu zacząć żyć na swój rachunek. Niestety nie każdego jest stać na to, aby ot tak po prostu wyłożyć np. kilkaset tysięcy złotych na swoje cztery kąty. Jest do spełnienia kilka kroków, dzięki którym pomimo tego, że nie posiadasz realnej gotówki, będziesz mógł sobie mieszkanie w Mikołowie sprawić i cieszyć się każdego dnia wracają do niego z pracy.

Zdolność kredytowa

Jest to konieczny warunek, ponieważ jeśli Twoje dochody będą z byt niskie, to niestety bank nie przyzna Ci kredytu. Na zdolność kredytową ma również wpływ to, czy nie masz obecnie żadnych stałych zobowiązań w postaci innych kredytów czy pożyczek. Jeśli takowe posiadasz, to najlepiej byłoby je spłacić, gdyż to zdecydowanie pomaga.

Wybierz dopasowaną do Ciebie nieruchomość

Kiedy już wiesz na kredyt w jakiej wysokości możesz liczyć, to wtedy możesz przystąpić do poszukiwania idealnej nieruchomości, która na pewno zaspokoi Twoje osobiste potrzeby. Zawsze musisz koniecznie uwzględniać swoją zdolność kredytową i nie decyduj się na mieszkanie powyżej kwoty, którą dla Ciebie obliczył bank. Zawsze można próbować również negocjować umowę z deweloperem, czy tez właścicielem mieszkania, o ile zdecydujesz się na rynek wtórny. Często jest tak, że można zejść nawet do 10% z początkowej ceny, a to już naprawdę jest bardzo dużo zaoszczędzonych pieniędzy.

Musisz również pamiętać o tym, aby wybrać sprawdzonego dewelopera, który na pewno Cię nie oszuka. Nieraz bowiem zdarzały się sytuacje, że ktoś brał pieniądze i tyle go widziano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*