Home » Mieszkania » Kredyt mieszkaniowy – będzie trudniej?
Kredyt mieszkaniowy – będzie trudniej?

Kredyt mieszkaniowy – będzie trudniej?Nie da się ukryć, że z roku na rok banki zaostrzają przepisy i tym samym droga po upragnione mieszkanie jest jeszcze trudniejsza. Co prawda firmy takie jak choćby deweloper w Mikołowie pomagają w uzyskaniu takowych kredytów poprzez doradzanie, jednakże nie są w stanie podnieść zdolności kredytowej ubiegających się o taką pomoc.

Wymagany coraz większy wkład własny

Mówi się o tym, że niebawem wysokość wkładu własnego będzie wynosiła przynajmniej 20% wartości całej nieruchomości, co jest dość sporą sumą. Obecnie jest wymagane 10% i to dla niektórych już jest nie do przeskoczenia.

Z jednej strony, im większy wkład własny, tym mniej kredytu trzeba wziąć i bank ma nieco lepsze zdanie o nas, jako kredytobiorcach. Z drugiej jednak strony te nadchodzące 20% może oznaczać dla niektórych nawet 30-40 tysięcy złotych z własnej kieszeni, bowiem deweloper w Mikołowie ma i takie mieszkania, które nawet z wkładem własnym nie będą należały do najtańszych, a mają dobry standard. Wbrew pozorom nie jest to wszystko już takie kolorowe.

Wyższe zarobki

Kolejną przeszkodą są oczywiście zarobki, a właściwe brak ich w odpowiedniej wysokości. Banki chcą mieć pewność, że jesteśmy wypłacalni na ten moment, jednakże czy tak będzie również w przyszłości? W razie czego zawsze deweloper w Mikołowie pomaga w zorientowaniu się w tych wszystkich szczegółach, aby nikt nie został na lodzie i był w stanie sobie z bankami poradzić w razie czego, bowiem w dużej mierze jest to także kwestia dobrych negocjacji.

2 Replies to “Kredyt mieszkaniowy – będzie trudniej?”

  1. Paweł pisze:

    W sumie to logiczne, że banki nie chcą pożyczać osobom, które nie mają szans na spłatę i na siłę próbują się w ten kredyt wsadzić

  2. Aśka pisze:

    Już jest trudno, a niestety zanosi się na znacznie gorsze czasy, chyba w życiu sobie swojego mieszkania nie dam rady kupić:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*