Home » Mieszkania » Mieszkanie bez kredytu?

To, że mieszkania są dzisiaj szalenie kosztowne, nie jest już dla nikogo zaskakujące. Niemniej, chociaż współcześnie niełatwo nawet o kredyt hipoteczny, wciąż nie brakuje osób, którym marzy się zakup mieszkania za własne, zgromadzone samodzielnie oszczędności. Co zrobić, by było to w ogóle możliwe? Czy takie podejście ma sens?

O kredyt coraz trudniej

Sporym problemem dla wszystkich, którzy chcieliby w najbliższej przyszłości przeprowadzić się „na swoje”, jest coraz trudniejszy dostęp do kredytów hipotecznych. Nie sposób nie zauważyć, że banki z roku na rok coraz bardziej zaostrzają wymagania, oczekując dzisiaj już nawet 20% wkładu własnego w nieruchomość.

Ile trzeba zaoszczędzić?

Rzecz jasna wszystko zależy od konkretnego miasta lub miejscowości. Jeśli chodzi o Warszawę, ceny sięgają tam nawet 10 000 złotych za metr kwadratowy, co jednak można zredukować nawet trzykrotnie, wybierając mniejsze miasto, na przykład w okolicach Katowic. Niemniej jednak, aby w ogóle myśleć o zakupie niewielkiej kawalerki, trzeba mieć na koncie około 100 000 złotych.

Deweloper Mikołów – tanie mieszkania

Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że poszukiwanie oszczędności za wszelką cenę nie zawsze jest dobrym pomysłem. Po pierwsze, istotny jest również czas oraz to, że bądź co bądź rata za mieszkanie nie jest zwykle wysoka. Poza tym, wybierając mieszkanie na przykład pod Katowicami – deweloper Mikołów ma ciekawą ofertę – kupujemy lokal w relatywnie niskiej cenie, a jednocześnie w sensownej odległości od dużego miasta.

2 Replies to “Mieszkanie bez kredytu?”

  1. Adam pisze:

    Ja kupiłem mieszkanie bez kredytu, ale to było w latach 90-tych. Teraz to raczej niemożliwe…

  2. Pszt12 pisze:

    Kredyt to wcale nie taka straszna tragedia, zresztą mało kto dzisiaj sobie radzi bez tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*