Home » Program MDM » Nadchodzą zmiany w programie MDM

Stosunkowo niedawno pojawiła się nowelizacja programu „Mieszkanie dla młodych”, który cieszy się dość dużą popularnością wśród wszystkich osób, którym zależy na kupnie swojego mieszkania. Na co więc mogą teraz liczyć młodzi ludzie, którzy podjęli decyzję o kupnie?

mortgage-295211_1280W szczególności zmiany szykują się dla rodzin posiadających wiele dzieci. Otóż osoby, posiadające jedno dziecko mogą liczyć na dofinansowanie 15% wartości mieszkania, z dwójką na 20%. Natomiast na dofinansowanie o wartości nawet do 30% mogą liczyć rodziny z trójką pociech lub więcej. Jednakże to nie są jedyne benefity czekające na rodziny wielodzietne, gdyż dodatkowo wspominana nowelizacja obejmuje możliwość skorzystania z takiej dopłaty nawet wtedy, kiedy wnioskodawca już w przeszłości posiadał jakieś mieszkanie na własność. Co więcej, dopłata kredytu może być liczona do 65 m2 mieszkania oraz zniesienie limitu wieku kredytobiorcy.

Jak więc można z łatwością zauważyć, chodzi tutaj przede wszystkim o podkreślenie rodzinnego nastawienia tego programu, jak i również większego zachęcenia młodych osób, do tego, aby się zechcieli usamodzielnić.

Jak na razie projekt nowelizacji MDM został przekazany do rozpatrzenia na Stały Komitet Rady Ministrów, dopiero po zaakceptowaniu przez rząd ustawa musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sejm i senat. Na samym końcu trafia ona do prezydenta, który ją oficjalnie zatwierdza.

2 Replies to “Nadchodzą zmiany w programie MDM”

  1. Tyśka pisze:

    Szkoda tylko, że osoby samotne i rodziny bezdzietne są tutaj trochę tak na marginesie, chyba nie za bardzo fair.

  2. Karo pisze:

    Fajnie, że zwiększyły się limity i kwoty dofinansowania, być może się załapię niebawem;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*