Home » Mieszkania » Co ważne jest przy zakupie mieszkania?

Zakup mieszkania to zazwyczaj decyzja długoterminowa. Musi być zatem podjęta po dokładnej analizie zwłaszcza potrzeb i możliwości finansowych, a także w przypadku braku pełnego wkładu własnego również zdolności kredytowej. Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy kupić mieszkanie do remontu, czy nowe mieszkanie. Śląski rynek mieszkań deweloperskich już od dawna oferuje piękne i komfortowe mieszkania, a co więcej w przystępnej cenie. Sprawdźmy więc również, jakie inwestycje są godne uwagi.

Jaka lokalizacja w centrum czy na obrzeżu?

Jeśli dotychczas mieszkamy w centrum miasta, bardzo często decydujemy się na mieszkanie nieco oddalone od miejskiego zgiełku. Na szczęście obecnie deweloperzy decydują się inwestycje mieszkaniowe nawet w bezpośrednim centrum miasta, niemniej jednak w bardzo dogodnych cichych okolicach. Przykładem takich rozwiązań są na przykład kameralnie położone osiedla dewelopera Trojan, czyli nowe mieszkania w Zabrzu na osiedlach Żyj Kolorowo, Słoneczne Wzgórze, Arabella Dom czy też inwestycja w przygotowaniu, którą jest atrakcyjny budynek wielorodzinny przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Jagiełły.

Atuty nowych mieszkań

Przy zakupie mieszkania warto zwrócić uwagę na szczególne atuty, którymi są możliwość obcowania z naturą, ale też balkon lub taras, garaż, komórka lokatorska, wózkownia, rowerownia, dogodna infrastruktura społeczna. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, co dokładnie jest nam zagwarantowane w zakresie stanu deweloperskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*