Home » Mieszkania » Zamieszkaj na Śląsku – mieszkania na sprzedaż Gliwice
Zamieszkaj na Śląsku – mieszkania na sprzedaż Gliwice

Zamieszkaj na Śląsku – mieszkania na sprzedaż GliwiceWedług badań uwzględniających 50 największych miast w Polsce, przeprowadzonych przez jeden z wiodących internetowych portali deweloperskich najtańsze w kraju mieszkań można znaleźć właśnie na Śląsku. Nie inaczej jest również w przypadku mieszkań na sprzedaż w Gliwicach. Najdroższe mieszkania znajdują się jednak w stolicy tego województwa, czyli w Katowicach. Za metr kwadratowy trzeba tu będzie zapłacić około 4000 złotych, co i tak jest małą kwotą w porównaniu choćby z Krakowem, gdzie cena jednego metra kwadratowego jest średnio dwukrotnie wyższa.

Skąd się biorą tak niskie ceny mieszkań na Śląsku?

Jedną z przyczyn tak niskich cen mieszkań na Śląsku są szkody górnicze, które sprawiają, że ceny nieruchomości najzwyczajniej w świecie „lecą na łeb i szyję”. Tak też jest w przypadku mieszkań na sprzedaż w Gliwicach. Potencjalni nabywcy mogą tu w związku z tym liczyć na atrakcyjne cenowo oferty. Jednak niektórych nabywców ten stan rzeczy po prostu odstrasza od kupna mieszkania w tym regionie. Tym samym śląski rynek mieszkaniowy jest bardzo specyficzny i rządzi się swoimi prawami. Oczywiście, jak każdy inny, jest kształtowany przez popyt i podaż, lecz nadal sporo, nawet bardzo atrakcyjnych lokali stoi pustych.

Na Śląsku jest zbyt tanio, czy w Warszawie po prostu za drogo?

Otóż różnice w cenach mieszkań na sprzedaż w Gliwicach a w Warszawie podyktowane są przede wszystkim lokalizacją. Mieszkańcy Gliwic mogą liczyć na niższe ceny w związku z górniczo-hutniczą charakterystyką regionu. Z kolei mieszkańcy Warszawy płacą więcej choćby z uwagi na fakt, że mieszkają w samej stolicy Polski.

2 Replies to “Zamieszkaj na Śląsku – mieszkania na sprzedaż Gliwice”

  1. Adrian pisze:

    Dokładnie. Są piękniejsze miasta w Polsce.

  2. Paweł pisze:

    Za żadne skarby świata nie zamieszkałbym w Warszawce. Płacić ponad 100% drożej tylko za to, że się mieszka w zatłoczonej stolicy. Absurd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*